ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6411628
*
nr 641 1628
Spegel
med guldram, 72x56
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2010
kl 18:21:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 11:00:56
1
100 kr
23/5 14:51:15
2
150 kr
24/5 16:35:04
3
Vinnande bud
24/5 18:06:45
4
250 kr
24/5 18:07:12
4
350 kr
24/5 18:07:43
4
450 kr
24/5 18:11:30
1
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 641 1628
Spegel
med guldram, 72x56
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/5 11:00:56 | 1 | 100 kr |
| 23/5 14:51:15 | 2 | 150 kr |
| 24/5 16:35:04 | 3 | Vinnande bud |
| 24/5 18:06:45 | 4 | 250 kr |
| 24/5 18:07:12 | 4 | 350 kr |
| 24/5 18:07:43 | 4 | 450 kr |
| 24/5 18:11:30 | 1 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



